Błędy w stylu klasycznym czynnikiem kiepskiej kondycji? 

Uprawianie sportu, to z pewnością niemała przyjemność, ale powinniśmy zwracać uwagę na to, ażeby konkretne zajęcia wykonywać poprawnie. Wiadomym jest, iż w przypadku pływaków ukazuje się cała masa podstawowych błędów. Na uwagę na na pewno zasługują problemy takie jak błędy w pływaniu stylem klasycznym. W rzeczywistości będziemy je popełniali częściej aniżeli nam się wydawało. Naturalnie w rzeczywistości wcale nie trzeba być nie wiadomo jak niesamowicie znającym się pływakiem, żeby błędy w pływaniu żabką się nie wyróżniały. Powinniśmy tylko:

  • trenować,
  • być konsekwentni.

Z pewnością zazwyczaj będziemy korzystali z wiedzy, która będzie nam przekazywana przez wykwalifikowanych trenerów, tymczasem również bardzo często naszych przyjaciół. Niestety czasami brać za wzór inne osoby będziemy właśnie powielali u siebie błędy w stylu klasycznym. Czy zatem jest jakakolwiek skuteczna metoda, aby wyjść z takich destruktywnych przyzwyczajeń? Oczywiście, że tak. Musimy tylko skontaktować się z kimś doświadczonym bądź czytać nadzwyczaj dużo publikacji poradnikowych, które pokazują jakie najczęściej występują błędy w żabce. 

Najliczniejsze błędy w żabce

 

Na pewno, by odrobinę naprostować nasz styl pływacki musimy wiedzieć jak prawidłowo układać ręce i nogi. Oczywiście żabka błędy, to będzie styl jeden z najbardziej popularnych, ale też zwykle najczęściej w przypadku początkujących występują błędy, które będą się powtarzały. Jeżeli chodzi o pływanie żabką błędy najczęściej widziany, to dla przykładu poruszanie ramion i nóg, które nie są ze sobą połączone. Jak łatwo się domyślić wówczas bardzo prędko będziemy się męczyć a oddech będzie przyspieszać. Przyczyną jest właśnie ta asymetria, a więc trzeba pamiętać o tym, aby zsynchronizować poruszanie przez nas wykonywane. Poza tym jednym z ważniejszych problemów jest błąd w pływaniu stylem klasycznym polegający na nieprawidłowym ułożeniu ramion na zewnątrz. Czasami jak się okazuje nawet doświadczeni pływacy będą zwyczajnie ramiona rozstawiać nadmiernie szeroko bądź nadto drobno. Odrębny błąd w pływaniu żabką, to na przykład zbyt gwałtowne ruchy po fazie tak zwanego szybowania. Chodzi o poruszanie ramion na zewnątrz. Należy więc mieć bardzo duże mieć na oku takie podstawowe błędy i próbować przyzwyczajać do prawidłowej postawy.

 

Pływanie żabką błędy i nauczanie na sucho

 

Wydaje się że bardzo skuteczne też będą ćwiczenia na sucho. W tym przypadku również można dostrzec czy pojawia się błąd w stylu klasycznym i czy wszystkie zwroty są skoordynowane. Część osób korzysta nawet z takich metod jak zapisanie sobie na papierze wszelakich podstawowych problemów. Wtedy istnieje możliwość szybciej zorientować się w tym jakie konkretnie błędy w żabce u nas występują i na czym dokładnie się najmocniej trzeba skupić. Taka analiza faktycznie może poczynić cuda. Potwierdzają, to zresztą doświadczeni trenerzy, którzy o formach, takich jak żabka błędy wiedzą wszystko, gdyż szkolą reprezentantów do konkursów pływackich. Mylne jest już rozumowanie takie, że jeżeli przecież pływamy tylko okazjonalnie, to mało ważne tak naprawdę czy robimy to idealnie. Otóż pływanie żabką błędy wykonane w odpowiedni sposób, to będzie także wielka satysfakcja z rozrywkowego pływania. 

Wpis został podany przez administratora internetowej strony żabka błędy

WMGN - Wpisy na Blogu

Jarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *